Darbo vietos ergonomika: patarimai, kaip dirbti sėdint ir stovint

2023-12-15

Šiais laikais dauguma žmonių praleidžia nemažai laiko sėdėdami prie darbo stalo, dirbdami prie kompiuterio. Nesvarbu dirbate biure ar namuose, ilgalaikis sėdėjimas daro didelę įtaką jūsų sveikatai ir produktyvumui. Iš šios problemos kilo sąvoka “darbo vietos ergonomika” – mokslas apie patogios, saugios ir efektyvios darbo vietos naudą.

Siūlydami reguliuojamo aukščio stalus bei ergonomiškus darbo vietos priedus, siekiame suteikti jums galimybę susikurti darbo erdvę, kuri ne tik gerintų jūsų bendrą savijautą, bet ir padidintų jūsų produktyvumą. Šiame straipsnyje dalijamės geriausiomis rekomendacijomis kaip užtikrinti, kad jūsų darbo erdvė taptų ergonomiška ir patogi.

Patogus sėdėjimas ir stovėjimas: tinkama darbo stalo ergonomika

Jei daug laiko praleidžiate sėdėdami prie stalo, svarbu užtikrinti, kad jūsų darbo vieta būtų sukurta taip, jog būtų išlaikomas optimalus patogumas. Štai keletas patarimų, kaip pasiekti tinkamą darbo vietos ergonomiką sėdint ir stovint, kad būtų užtikrinta puiki savijauta ir produktyvumas.

1. Reguliuojamo aukščio stalas

Jūsų kūnas nėra sukurtas visą dieną išbūti vienoje padėtyje. Norint paskatinti judėjimą darbo dienos metu ir kovoti su neigiamu ilgo sėdėjimo poveikiu sveikatai, rekomenduojame naudoti aukščio reguliuojamą stalą. Tarp išskirtinių variantų yra mūsų „Vision 1“, kuris leidžia lengvai keisti padėtį iš sėdimos į stovimą tiek kartų, kiek norite jūs.

2. Ergonomiška kėdė

Norėdami pasiūlyti maksimalų funkcionalumą ir komfortą, rekomenduojame investuoti į ergonomišką kėdę, kuri akivaizdžiai sumažintų nuovargio bei traumos rizikas. Galite rinktis iš mūsų specialiai darbo vietai atrinktų ir sukomplektuotų ergonomiškų kėdžių variantų, turinčių sėdimosios dalies gylio reguliavimo funkciją, reguliuojamų porankių funkciją, standartinę aukščio reguliavimo funkciją, juosmens atramą ir kitų priedų.

3. Monitoriaus padėtis

Kad išvengtumėte kaklo ar akių nuovargio, rekomenduojame monitorių pastatyti priešais save taip, kad ekrano viršus būtų akių lygyje arba šiek tiek žemiau. Mūsų mėgstamiausias priedas, užtikrinantis optimalią monitoriaus vietą, yra monitoriaus laikiklis arba monitoriaus stovas.

4. Pertraukėlės

Net ir laikantis visų rekomendacijų, ilgas sėdėjimas ar stovėjimas vis tiek gali daryti neigiamą įtaką jūsų sveikatai. Maždaug kas valandą darykite pertraukas, kad pasitemptumėte, pasivaikščiotumėte ar atliktumėte lengvą mankštą. Taip išlaikysite aktyvumą ir būsite sveikas.

Sveikos bei produktyvios darbo vietos įpročiai: įprastų ergonomikos problemų išvengimas

Net ir turint geriausių ketinimų ir tinkamai parinkus ergonomiką, vis tiek gali kilti bendrų ergonominių problemų. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių problemų ir kaip jų išvengti:

1. Akių nuovargis

Akių nuovargis, sausumas bei perštėjimas gali būti juntami per ilgai žiūrint į ekraną be pertraukų. Norėdami to išvengti, kas 20–30 minučių darykite pertraukas ir sutelkite dėmesį į objektus, esančius skirtingais atstumais.

2. Kaklo ir pečių skausmas

Kaklo ir pečių skausmas gali atsirasti dėl to, kad kompiuterio monitorius yra per aukštai arba per žemai. Kad išvengtumėte dirginančio skausmo, nustatykite monitorių į tinkamą aukštį ir padėtį.

3. Nugaros skausmas

Nugaros skausmas gali atsirasti dėl netaisyklingos laikysenos sėdint ar stovint. Norėdami to išvengti, įsitikinkite, jog jūsų kėdė ir reguliuojamo aukščio stalas yra tinkamame aukštyje ir apsvarstykite galimybę pagerinti juosmens atramą, kad sumažintumėte nugaros apkrovą.

4. Riešo kanalo sindromas

Riešo kanalo sindromas yra dažna dirbančiųjų prie kompiuterio problema, galinti sukelti rankų ir riešo skausmą ir tirpimą. Įsitikinkite, kad klaviatūra ir pelė yra tinkamai išdėstyti ir patogūs naudoti, jog sumažintumėte įtampą.

Žinodami apie šias įprastas ergonomines problemas ir imdamiesi būtinų priemonių jų išvengti, galite stipriai pagerinti savo bendrą savijautą ir produktyvumą darbe.

Investavimas į savo sveikatą ir produktyvumą: paskutinės mintys

Darbo vietos ergonomika yra labai svarbi kiekvienam, kuris daug laiko praleidžia dirbdamas prie stalo, sėdėdamas ar stovėdamas. Vadovaudamiesi šiame straipsnyje pateiktais patarimais ir investuodami į aukštos kokybės ergonominius sprendimus, galite žymiai pagerinti laikyseną, sumažinti diskomfortą ir padidinti bendrą produktyvumą. Nepamirškite teikti pirmenybės savo sveikatai ir gerovei imdamiesi iniciatyvių veiksmų, kad pasiektumėte optimalią darbo erdvės ergonomiką.